HTML editor pro úpravu kódu šablony vašich webových stránek

HTML editor pro úpravu webových stránek

I když vaše webové stránky jsou postavené na redakčním systému, časem budete potřebovat upravit nebo vložit nějaké věci přímo do kódu. Proto je dobré vědět, co k tomu budete potřebovat a jak na to. Jestli zatím nemáte znalosti o HTML, nepouštějte se do nějakých úprav, dokud si nezvýšíte své dovednosti. Mohli byste udělat víc škody než užitku.

PSPad editor – HTML editor zdarma

PSPad editor je jednoduchý, někým zatracovaný HTML editor, nicméně pro naše potřeby plně dostačuje. Jazyk HTML se sice dá psát i v poznámkovém bloku, ale je to velmi nepřehledné, proto zvolíme PSPad, který nám zvýrazňuje tagy a získáváme tak důležitý přehled v kódu.

Nastavení HTML editoru pro připojení k webhostingu
Nastavení HTML editoru pro připojení k webhostingu

Nastavení připojení k webhostingu je stejné jako u FTP klienta. V levém sloupci vyberte záložku FTP a klikněte na ikonku Připojit k FTP, poté zvolte Nové připojení a v následujícím okně vyplňte Jméno připojení (cokoli vás napadne, ale abyste si pamatovali), Server (adresa webhostingu), Jméno uživatele (přihlašovací jméno) a heslo. Po správném vyplnění se můžete připojit na webhosting a začít s editací souborů .

Ukázka CSS souboru v PSPad editoru
Ukázka CSS souboru v PSPad editoru

Pro základní úpravy, např. barva odkazů, si vystačíte s editací style.css souboru, který v PSPadu vypadá velmi přehledně, i když se vám to nezdá :-).

Proč nepoužívat vestavěný editor ve WordPressu?

WordPress je systém, který vám nabízí úplně vše, jenomže některé jeho součásti nejsou ideální a vyplatí se použít alternativu. WordPress obsahuje HTML Editor šablon, který se dá použít pro rychlé úpravy, ale pouze v případě, že více co děláte a kde víte kde najdete potřebný kus kódu, který chcete upravit. Nevýhoda tohoto editoru je špatná přehlednost, vše vypadá naplácáno dohromady a nic není zvýrazněno. Tento HTML editor by měli používat pouze zkušení uživatelé.

Vestavěný HTML editor WordPressu
Vestavěný HTML editor WordPressu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by tě zajímat
Zpět na úvodní stránku