Jak vytvořit eshop ve WordPressu snadno a rychle

WooCommerce plugin pro provozování eshopu ve WordPressu

Jelikož má WordPress nálepku blogovacího systému, najde se plno lidí, kteří vám budou tvrdit, jak není možné na něm provozovat eshop. Prostě to nejde a tím to hasne! Opak je ale pravdou a není nic jednoduššího, než se na to podívat z blízka a seznámit se se všemi možnostmi tohoto redakčního systému.

Kdy a na jaký typ eshopu se WordPress hodí

WordPress možná není neideálnější redakční systém pro provozování eshopu, ale rozhodně není nejhorší a navíc poskytuje plno rozšiřujících možností, za které nemusíte platit. Napíšeme si tedy pár důvodů, kdy využít WP k postavení eshopu.

Známe prostředí

Používáte-li WP k provozování svého webu, je ideální volbou pro váš začínající eshop.

Jednoduchost a široká komunita

I když jste se s WP ještě nesetkali, instalaci a nastavení webu zvládnete levou zadní. Stovky návodů Vám pomohou v začátcích a složitější věci se časem doučíte. Velká komunita navíc pomůže s řešením nečekaných problémů.

Jedno-produktový eshop až desítky položek

WordPress bez problému zvládne provoz eshopu s desítkami až stovkami položek (osobně vyzkoušené, eshop hollahandmade.cz má více než 100 položek a zatím jsem nezaznamenal problémy). WP však není vhodný pro rozsáhlé eshopy s tisíci produkty, zde bychom mohli narazit na paměťové limity a nepřehlednost v administraci.

Nízká počáteční investice

Jediné co budete muset zaplatit je doména a webhosting. Vytvoření eshopu na WordPressu vás nestojí ani korunu, ušetřené peníze tak můžete využít k propagaci, na kterou je velmi důležité se zaměřit.

Jak udělat z WordPressu eshop?

K vytvoření vašeho online obchodu ve WordPressu vám postačí instalace jednoho jediného pluginu – WooCommerce. Po krátkém nastavení pluginu můžete ihned začít nahrávat produkty a pustit se do světa online podnikání. Nezapomeňte však, že každý eshop musí mít vypracované obchodní podmínky a zobrazovat je na viditelném místě. Univerzální obchodní podmínky si můžete například stáhnout z portálu Shoptet.cz.

WooCommerce Plugin
WooCommerce Plugin

V příštím článku se blíže podíváme na instalaci a nastavení pluginu WooCommerce.

Mohlo by tě zajímat
Zpět na úvodní stránku